תיקון מרזבים

אחת מן הסיבות הנפוצות ביותר לבעיית רטיבות ונזילות בבית היא בעיית מרזוב הדורשת פתרון של תיקון מרזבים. הבעיה של מרזבים שאינם תקינים עשויה להופיע בכל סוגי המבנים ובכל הגדלים, החל מבתים פרטיים, בניין מגורים ועד למבנים תעשייתיים. מרזבים נוטים להיהרס ולהיסתם במהלך השנים ולכן יש להקפיד על תקינותם ובמידת הצורך כשמתעוררת הבעיה יש לפנות לחברת איטום מקצועית ומיומנת שתספק תיקון מרזבים מהיר ויעיל.

תיקון / התקנת מרזבים

מה תפקידו של המרזב?

 

מרזב הוא צינור חלול שעשוי מחומרים כגון: אלומיניום, נחושת, PVC וכו'. המרזבים הם חלק בסיסי ונחוץ בכל מבנה. מיקום המרזבים מתוכנן עוד בשלב ההליכים של התכנון האדריכלי וההנדסי. תפקידם של המרזבים הוא להעביר מים בחלל סגור מגג המבנה לאורך קירות הקרקע או אל מערכת הביוב. פעולה זו מונעת הצטברות של מים ושומרת על הגג יבש.

אלו בעיות גורמות לתיקון המרזב?

בעיות מרזבים נגרמות מכמה סיבות עיקריות, שעל בעל המקצוע לאבחן אותן ולאתר אותן מראש, זאת על מנת שיוכל להחליט האם יש צורך בתיקון מרזבים, ניקוי או התקנת מרזבים חדשים.

הסיבות העיקריות שגורמות לבעיות מרזבים הן:

  1. סתימה – לכלוך, בוץ או חפץ שהגיע אל המרזב, סותם לו את פתחי הניקוז וגורם לבעיה.
  2. המרזב נמצא במקום הלא נכון – שיפוע גג שממוקם בצורה שלא מתאימה לתעלת המרזב והצבת המרזב באזור שאינו האזור הנמוך בגג, גורם באופן טבעי לבעיית זרימה.
  3. פגמים במרזב עצמו – מרזב שנפגע כתוצאה ממכה עלול לקבל סטייה בלתי הפיכה שפוגעת בתפקודו. בנוסף, בעיות של בלאי ושחיקה מתעוררות עם השנים וגורמות להרס המרזב. בעיה נוספת שנחשבת לנפוצה מאוד, היא חלודה שנוצרת ומפוררת את המרזב.
  4. נזקי רטיבות ולחות בגג המבנה ובקירות – במידה ותזניחו את הבעיה היא עלולה להחמיר ואף לגרום לנזקים בתשתיות הבניין.

כיצד ניתן להימנע?

על מנת שתוכלו למזער את הנזקים שעלולים להיגרם למרזבים, בדקו את תקינותם עוד לפני החורף. בדיקה מקצועית של חברת האיטום מבעוד מועד, תאפשר לזהות תקלות אפשריות עוד לפני התפתחותן והחמרתן לנזקים משמעותיים יותר. בדיקה מקצועית של הגורם המתאים לכך תאפשר לשמור על רמת התקינות של המרזבים ועל זרימה טובה של מים.

לסיכום, שמירה על תקינות המרזבים ובדיקתם באופן יסודי לפני החורף תאפשר לכם להימנע מבעיות במבנה הגג. במידה ונתקלתם בבעיה במרזב או שיש לכם צורך בבדיקה פנו אלינו לשירות תיקון מרזבים ותקבלו בדיקה מקיפה ואחראית ובמקרה הצורך, פתרון שישמור על המבנה שלכם במחיר הוגן.

תיקון מרזבים זו המומחיות שלנו!
צרו קשר ונשמח לשים סוף לבעיה – ובאחריות מלאה!


1-800-737-330

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *