סיוד והלבנת גגות

כל מה שצריך לדעת על סיוד והלבנת גגות

זפת מהווה כבר שנים רבות כאחד מהאמצעים הנפוצים והפופולאריים ביותר לאיטום גגות. יחד עם זאת, מכיוון שהזפת מהווה כחומר אשר נוטה להתחמם בשמש (אשר כידוע, במדינתנו החמה היא זורחת כמעט כל השנה) ואותה חשיפה מוגברת לשמש עלולה לגרום לה להתנפח ואפילו להתפוצץ. החדשות הטובות הן שיש פתרון איכותי למצב זה, אשר בא לידי ביטוי בהליך של סיוד גגות.

מלבד לפעולה משלימה לעבודת זיפות גגות, סיוד גגות טומן בחובו עוד קשת רחבה של יתרונות ובין היתר, תרומה משמעותית לכל מה שקשור לבידוד הטרמי בדירות אשר מצויות בקומה העליונה. כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות הרבים של הסיוד, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את החברה אשר תבצע את העבודה – כאשר, יש לוודא שהסיוד יתבצע בצורה יסודית ואיכותית ותוך התאמה פרטנית לאותו הגג.

סיוד והלבנת גגות

מה הפתרון ולמה קוראים לו סיוד גגות?

כדי לפתור את הבעיה יש צורך להלבין את הזפת. הלבנת הזפת יכולה להיות הפתרון הכי טוב כאשר באופן פיזיקלי הצבע הלבן מחזיר את רוב קרני השמש וכך שכבת הזפת שמתחת לשכבה הלבנה כלל לא תתחמם. בעבר קראו לפעולה סיוד גגות ועד היום השם נשאר נפוץ בקרב הציבור וכמה קבלני איטום כיוון שסיד הוא החומר הלבן שבו השתמשו והוא גם אחד המפורסמים ביותר. עם זאת הסיד הוא חומר לא שימושי כל כך כיוון שהוא נשטף בגשם די בקלות ולכן משתמשים בחומרים אחרים, טובים ממנו.

בידוד טרמי

כידוע, צבעו של הסיד הינו לבן – מה שגורם לכך שסיוד הגג יאפשר יצירת בידוד ברמה גבוהה, מפני קרני השמש.  הצבע הלבן ידוע ביכולת שלו להחזיר את קרני השמש, מה שיגרום לכך שהגג יישאר קר ונעים יותר. מהסיבה הזאת, בשנים האחרונות גם רבים מאלו שבוחרים לאטום את הגג באמצעות יריעות ביטומניות מבקשים ליהנות מיתרונות השימוש בחומרי ההלבנה החשדניים וזאת, במטרה ליהנות מאותו בד איכותי.

שמירה והגנה על חומרי האיטום

קרני השמש עלולות לגרום לנזק עצום לזפת, כשבמקרים מסוימים, חשיפה לקרני השמש אף עלולה  לגרום לזפת לשנות את מצב הצבירה, להפוך אותה לנוזלית ולגרום למצב בו היא גולשת מהגג המשופע לכיוון המרזב – מצב אשר עלול לחסום את מעבר המים אל המרזב.  מהסיבה הזאת, במקרים של גגות מזופתים, קיימת חשיבות גבוהה לסייד או להלבין את הגג. לעומת זאת, כאשר עושים שימוש ביריעות ביטומניות אומנם אין חובה שכזאת, אבל כפי שצוין קודם לכן, להלבנת הגג ישנם יתרונות אשר יכולים לבוא לידי ביטוי גם במצבים שכאלו.

ההבדלים בין סיוד גג לבין הלבנת גג

כל מי שיתחיל בהליך חיפוש מידע לגבי סיוד גג בית משותף, עתיד להיחשף גם ללא מעט מידע לגבי הלבנת גגות. בשנים האחרונות יצאו לשוק לא מעט חומרי הלבנה לגגות (אשר הינם למעשה, צבעים אקריליים) ייעודם של חומרים אלו הוא להחליף את הסיד – כאשר, חלק מאותם חומרי הלבנה, מיועדים לא רק לשימוש על גגות אשר עבר זיפות, אלא גם לגגות אשר נאטמו באמצעות יריעות ביטומניות.

 למרות שחומרי הלבנה אלה נחשבים כעמידים במיוחד ומתאפיינים באיכות גבוהה, חשוב להדגיש שגם היום, שימוש בסיד על גבי גגות אשר עברו זיפות, נחשב כדרך איכותית ויעילה להגנה על הגג – וכאן חשוב לציין, כי אנשי מקצוע מנוסים בתחום סיוד גגות, יודעים להתאים ולעשות את השימוש בחומרים האיכותיים והמתאימים ביותר לאותו הגג, בהתאם לסוג האיטום הקיים עליו ולמצבו.

מחיר סיוד גג

טווחי המחירים של סיוד גג בית משותף הינו רחב במיוחד ומתבסס על לא מעט פרמטרים, שחשוב להיות מודעים אליהם ובין היתר: גודלו של הגג (ככל שהגג יהיה גדול יותר, גם מחיר הסיוד יהיה גבוה יותר), מידת הנגישות אל הגג (במידה והנגישות לגג הינה קשה, גם העבודה תהיה יותר מורכבת וארוכה והמחיר יהיה בהתאם). כמות הדוודים והאלמנטים על הגג (פינוי אותם אלמנטים הופך גם הוא את עבודת הסיוד למורכבת וארוכה יותר ולכן, גם משפיע על המחיר). לכן, כאשר מבקשים הצעת מחיר, חשוב להיות מודעים לאותם הפרמטרים אשר עלולים לייקר את עלות העבודה.

למידע נוסף והזמנת שירות סיוד והלבנת גגות,

צרו קשר והנציגים של איטום עדן ישמחו לעמוד לשרותכם!

אולי יעניין אתכם גם:

איטום בית

איטום בית בתהליך בנייה

לא פעם, אנו רואים מקרים בהם עבודות איטום בית הנחוצות בשלב בניית השלד ו/או מיד אחריו לא מבוצעות כראוי, התוצאה – נזקי מים שדורשים התערבות

קרא עוד »
איטום עדן

מילון חומרי איטום

מילון חומרי איטום – המונחים והמושגים שכדאי לדעת לא בטוחים מה המשמעות של כל המושגים הטכניים? מהו פריימר ולמה הוא נחוץ? מה זה פוליאוריטן ומה

קרא עוד »

זיפות גג מא' ועד ת'

איטום איכותי ואמין הינו עבודה המתבצעת באמצעות חומרים בעלי עמידות ויציבות רבה. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר שיטות איטום המציפות את השוק אולם למעשה

קרא עוד »

איטום וניקוי מאגרי מים

על מי מוטלת האחריות להקפיד על איטום וניקוי מאגרי מים? מאגרי המים נמצאים על הקרקע או על גג הבניין ונחשבים למאגרים חיוניים בשעה של מצבי

קרא עוד »