הכנת הגג לחורף

הכנת הגג לחורף

החורף מגיע ואיתו הגשם הראשון שגורם לרבים מכם לגלות נזילה בגג. על מנת שתוכלו להימנע מבעיות איטום בגג הכנו עבורכם מדריך שיסביר לכם מתי כדאי לבצע איטום, אלו אישורים נדרשים ומהם הסכנות בתחום.

סכנות בעבודה, אמצעי בטיחות ורישיונות נדרשים

ביצוע איטום גגות זוהי משימה לא קלה שדורשת עבודה על גגות בניינים. לעתים נדרש זיפות גגות המחייב עבודה עם חומרים מסוכנים כמו זפת חם. בנוסף לכך, עבודת האיטום עשויה להתבצע בתנאי החורף הקשים. העבודה עם חומרים שיכולים להיות מסוכנים, בגובה רב ובתנאי מזג אוויר קשים מצריכה מקצועיות וניסיון בכל הקשור לאיטום גגות.

כשמדובר בעבודות גובה על בעל המקצוע להחזיק באישור עבודה בגובה. לפני שאתם מתחילים את העבודה עם בעל המקצוע וודאו כי הוא מחזיק בתעודת קבלן איטום מורשה וכי לעובדיו יש אישור לעבוד בגובה. חשוב שתוודאו כי לאנשי המקצוע יש את ההסמכות הנדרשות, תעודות אלו מהוות ביטוח לכך שאתם מודעים לאמצעי הבטיחות, הרישיונות הנדרשים והסכנות שקיימות בביצוע העבודה, אחרת כמתרחשת בעיה גם אתם עלולים להיות אחראים לכך.

מתי לבצע איטום?

רבים בוחרים לבצע איטום כשמתגלה נזילה עם הגשם הראשון, אך הדבר אינו מומלץ כיוון שזה עלול להיות מאוחר מדי. מומלץ מאוד לבדוק את הגג כבר במהלך הקיץ, להכין אותו היטב לחורף ולהימנע מתקלות מורכבות יותר בחורף. בדיקה של הגג והכנתו מראש לפני החורף, תחסוך תקלה לא נעימה.

אם תבחרו להזמין חברת איטום מקצועית בין מאי לספטמבר תוכלו לתפוס את חברת האיטום כשהיא פחות עמוסה, כך גם תרוויחו איטום במחיר נמוך יותר. טיפול בגג מבעוד מועד יאפשר חסכון בעלויות הטיפול בתקלות בחורף, תקלות שעלולות להסתבך ולהגדיל את מחיר התיקון.

 

 

הכנת הגג לחורף

זיפות בקיץ יסדר לכם את החורף!

זיפות גגות

אחת מן השיטות הוותיקות ביותר לאיטום גגות היא זיפות. השיטה נחשבת לוותיקה אך עם השנים היא התפתחה וכיום משתמשים בזפת שעברה תהליך של זיקוק והעשרה בחומרי פולימרים שהופכים את הזפת לעמידה ואיכותית יותר. זיפות גגות היא שיטת איטום מומלצת מאוד שתאפשר לכם ליהנות מגג עמיד יותר מפני בעיות רטיבות במבנה.

בזמן זיפות הגג יש לוודא כי מתבצע פינוי של נתיב המים אל המרזבים. זיפות הגג עלול לחסום את המים ולגרום להצטברותם. לכן, לפני שמבצעים זיפות גגות יש לוודא כי אנשי המקצוע הסירו את שכבות האיטום מאזור המרזבים ואת שכבות הזיפות הקודמות כך שתתאפשר זרימה טובה של המים במרזבים.

בנוסף, יש לחזק את הזיפות במעטפת. מומלץ מאוד כי אנשי המקצוע יחזקו את האיטום בין המשטחים האנכיים לאופקיים. נקודות אלו חשובות מאוד כיוון שהן מועדות להיווצרות סדקים. חיזוק נקודות אלו באמצעות זיפות ימנע היווצרות סדקים ויבטיח לכם גג עמיד יותר מפני בעיות רטיבות.

תחזוק הגג

כדי שתוכלו להאריך את חיי האיטום ולשמור על הגג מפני תקלות יש להקפיד על תחזוקה שוטפת. במידה וביצעתם זיפות בעונת הקיץ יש לחדש את הזיפות בכל שנה. במידה ולא תחדשו את הזיפות, עלולה להתבטל האחריות שקיבלתם מאיש המקצוע. תחזוקה נכונה תמנע תקלות מיותרות ותבטיח לכם גג עמיד לתקופה ארוכה יותר.

בנוסף חשוב מאוד לשים לב למרזוב טוב של הגג. התקנת מרזבים טובה תמנע הצטברות מים. גם את המרזבים יש לבדוק מידי פעם ובמידת הצורך להזמין תיקון מרזבים.

לסיום, בהכנת הגג לחורף ובזמן שאתם פונים לחברת איטום, וודאו כי בידי אנשי המקצוע אישורים לעבודה בגובה וכי הצוות כולל קבלן איטום מקצועי ומוסמך. במידה ותרצו לחסוך בעלויות מומלץ כי תכינו את הגג לפני עונת החורף. במידה ותבצעו איטום לפני החורף ותקפידו על תחזוקה נכונה של הגג, תחוו פחות בעיות עם הגג ותוכלו לחסוך בעלויות האיטום.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *