טיפול בנזילות

טיפול בנזילות

טיפול בנזילות, התמודדות ראשונית

הקיץ נגמר, החורף הגיע ואיתו הגשם הראשון שנותן את אותותיו בביתנו. הסערה הראשונה תופסת רבים מאיתנו לא מוכנים כאשר מתגלה בבית נזילה. בכדי לעזור לכם למזער נזקים ולהתמודד עם הנזילה, הכנו עבורכם דרכים לזיהוי והתמודדות ראשונית עם הנזילה החדשה והלא צפויה.

טיפול בנזילות – זיהוי מקור הנזילה

על מנת שנוכל להתמודד עם הבעיה, השלב הראשון של טיפול בנזילות הוא לזהות את מוקדי הנזילה האפשריים. לאחר שנזהה את המוקד, נתפנה לתת טיפול נקודתי או אזורי למקור הבעיה.

ישנם שלושה מוקדים עיקריים לנזילות, המוקד הראשון הוא בקיר. במוקד זה הרטיבות נובעת מתשתיות ישנות, בנייה לקויה של קירות חיצוניים, שימוש בחומרים שלא עמידים במים או גורמים חיצוניים כמו מזגן.
מוקד נוסף הוא האזור שסביב החלונות, רטיבות סביב החלונות נוצרת כתוצאה מסתימת פתחי מעבר המים שבמסילות החוצה. הרטיבות גורמת לסתימת פתחי הניקוז כשמי הגשמים חסומים מלצאת החוצה בגלל המסילות, כך הם נשפכים פנימה וגורמים לנזילה. גם בלאי של סיליקון ישן מוביל לנזילה, סיליקון שנחלש חושף מרווח בין הקיר לחלון, דרך המרווח שנוצר נכנסים מים פנימה.
עוד מוקד רטיבות מאוד מוכר, הוא בתקרה. גגות הבית סופגים לכלוך שמצטבר, סותם את המרזבים בגג ומונע מהם את היכולת לנקז את מי הגשמים. המים חודרים לתוך מבנה הבית ויוצרים את בעיית הרטיבות.

טיפול בנזילות

טיפול בנזילות – מניעת נזק מבני

איתור נזילות על ידי מצלמה תרמית

לאחר שאיתרנו את את המקום המשוער של הנזילה, נוכל לתת לאיש מקצוע להתחיל בפתרונה, כיום – בשונה מבעבר אז היה נהוג לבצע ניסיונות רבים לטיפול בנזילות, התפתחות הטכנולוגיה חוסכת לנו את בזבוז הזמן וההרס המיותר. בזכות אמצעים טכנולוגיים ניתן לאתר במהירות את מקורות הנזילה כשהאיתור המיידי חוסך לנו בעלויות רבות ובזמן יקר.
פתרון טכנולוגי יעיל מאוד הוא המצלמה התרמית. מדובר במכשיר הדמיה אשר ממיר את קרינת החום לקרינת אינפרא אדום, מה שמאפשר לנו לזהות את הבדלי הטמפרטורה בקיר. ההבדלים בטמפרטורה מסייעים באיתור כשלים בצנרת ובעוד מבנים רבים. מדובר בפתרון איכותי ויעיל המהווה פריצת דרך גדולה בכל הקשור לאיתור נזילות מים.
בעלי מקצוע איכותיים ומנוסים בתחום האיטום משתמשים במצלמה תרמית לאיתור נזילות, במקום לשבור קירות לחינם ולגרום להוצאות מיותרות ללקוחות, המצלמה התרמית תזהה במהירות את הבעיה ותאפשר טיפול בנזילות ללא שהות.

חשוב להיעזר בשירותי איטום

בדרך כלל, ובייחוד בתקופת החורף כאשר טיפול בנזילות נדרש מיידית, נצטרך להיעזר בשירותי איטום מקצועיים, ובאיש מקצוע מנוסה ומיומן אשר יכול לתת פתרון ארוך טווח לבעיה.
נכון מאוד יהיה לבצע תיקוני איטום מאפריל ועד יולי. נכון שהנזילות צצות בעיקר בחורף, אבל בשל העומס הרב בחורף, ועל מנת להבטיח שירות מקצועי זול יותר, נגיש יותר, והכי חשוב לתת מענה מקצועי לבעיה לפני שתחמיר, היעזרו באיש מקצוע דווקא בתקופת האביב והקיץ.

לסיום, כדי להמנע מבעיות הנזילה, אל תחכו! ההמתנה תחמיר את הנזק ותגרום להוצאות כספיות גדולות יותר. פנו לאיש מקצוע בהקדם האפשרי וטפלו בכל הקשור לאיטום גגות או לזיפות גגות במידת האפשר עוד לפני שהחורף מתחיל או ברגע הראשון בו אתם מזהים סימני נזילה.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *