הלבנת גגות

הלבנת גגות היא אחת הפעולות החשובות ביותר שתצטרכו לבצע כדי לאטום את הבית שלכם בצורה מושלמת. יכול להיות שאחרי שאטמתם את הבית שלכם, את העסק או את מבנה התעשייה שברשותכם בזפת חמה, אתם בטוחים שתקבלו שנים רבות של איטום נהדר ובית מוגן. עם זאת, לשמש ולגשם יש תכניות אחרות וכדאי לשמוע מדוע הלבנת גגות היא הפתרון היחיד.

מה הבעיה עם זיפות הגג?

  • ישנן שתי שיטות טובות מאוד לאיטום גגות כאשר אחת מהן היא זיפות גגות. אמנם כיום שיטה זו אינה נחשבת לשיטה הטובה ביותר כאשר שיטת היריעות הביטומניות נחשבת לעמידה ונוחה יותר להתקנה, ולמעשה הלבנת גגות היא אחת הסיבות מדוע שיטה זו עדיפה. הזפת יכולה להיות חומר נהדר לאיטום באופן כללי וגם לאיטום גגות וצריך להכיר את התכונות הפיזיקליות שלה כדי להבין מה הבעייתיות שבה.
  • הזפת מגיעה כחומר קשה מאוד ואחרי שמחממים אותה עם מבער היא הופכת להיות צמיגית מה שמאפשר את המריחה שלה על שטח הגג עד שהיא מתקשה. הבעיה היא שחום יגרום לה להיות צמיגית שוב. למה שהזפת תתחמם? היא מתחממת בגלל השמש החזקה בחודשי הקיץ וצריך לזכור שבדרך כלל אוטמים את הגג בקיץ כהכנה לחורף.
  • מה יקרה לזפת כאשר היא תהיה צמיגית? הדבר הראשון שיקרה היא שהיא תיזל בכיוון שיפוע הגג במידה ויש כזה והיא לא תהיה אחידה. כדי ששכבת האיטום תהיה איכותית היא צריכה להיות אחידה לחלוטין ויכול להיות שאחרי החימום היא לא תהיה כזו. שנית, היא יכולה להתנקז אל המרזבים וכך למעשה היא תתקשה בהם ותחסום אותם.
  • לא רק שהזפת לא תאטום את גג ביתכם, היא גם תחסום את המרזבים כך שהמים יישארו על הגג. יום אחד תגיעו אל הגג ותגלו שיש בו הצפה רצינית ושכבת האיטום בכלל לא שומרת עליכם. גם אם הזפת לא תהפוך להיות צמיגים, החום כבד יכול לגרום לה לסדקים או לפיצוצים קטנים ומזעריים שיגרמו לשכבת האיטום להיות קלוקלת ולא איכותית.

מה הפתרון ולמה קוראים לו סיוד גגות?

כדי לפתור את הבעיה יש צורך להלבין את הזפת. הלבנת הזפת יכולה להיות הפתרון הכי טוב כאשר באופן פיזיקלי הצבע הלבן מחזיר את רוב קרני השמש וכך שכבת הזפת שמתחת לשכבה הלבנה כלל לא תתחמם. בעבר קראו לפעולה סיוד גגות ועד היום השם נשאר נפוץ בקרב הציבור וכמה קבלני איטום כיוון שסיד הוא החומר הלבן שבו השתמשו והוא גם אחד המפורסמים ביותר. עם זאת הסיד הוא חומר לא שימושי כל כך כיוון שהוא נשטף בגשם די בקלות ולכן משתמשים בחומרים אחרים, טובים ממנו.

כיצד מבצעים הלבנת גגות?

הלבנת גגות דומה מאוד בהכנות שלה לאיטום גגות. יש צורך לחכות ששכבת הזפת תתייבש ולאחר מכן לנקות אותה באופן יסודי. הניקיון יתבצע בצורה יבשה ולאחר מכן רטובה ואחרי ייבוש המים יש להתחיל ליישם את שכבת ההלבנה לפי החומר שנבחר. שכבה זו לא רק תוסיף לעמידות שכבת הזפת שמתחתיה אלא תתרום גם לבידוד תרמי טוב יותר, שכן קרני השמש יוחזרו ממנה והבית יישאר הרבה יותר קריר בחודשי הקיץ. זה מביא לאיכות חיים גבוהה וגם לניצול אנרגיית מיזוג האוויר ביעילות רבה יותר.

בחירת חומרי ההלבנה בקפידה רבה

בחירת חומרי ההלבנה היא אחת מהבחירות החשובות ביותר. כשם שלא תבחרו את החומרי שישתתפו באיטום גג ביתכם בצורה פזיזה ולא שקולה, כך לא תוכלו לבחור את החומרים שילבינו את גג ביתכם בלי לשקול זאת היטב. חשוב לעבוד עם קבלן האיטום בצורה מקצועית גם כאשר מלבינים את הגג ולא לוותר על כך ובטח לא בגלל חיסכון כספי. יש חומרים אקריליים ברמות איכות משתנות וחשוב מאוד ליישם כמה שכבות כדי ששכבת הזפת תישאר עמידה ותוכלו להימנע מעלויות תיקון בהמשך.

מחפשים הלבנות גגות? צרו קשר עם המומחים של איטום עדן – ונשמח לעמוד לשירותכם!

1800-73-73-30

השארת תגובה