איתור נזילות מי גשם

החורף הישראלי מביא עמו לא מעט אתגרים לאוכלוסיה אשר איננה רגילה לימי הקור ואיננה ערוכה במרבית המקרים להתמודד עם הטמפרטורות הנמוכות והריבוי במשקעים המאפיינים את העונה. לא רק האוכלוסייה איננה מוכנה, לעיתים גם התשתיות אינן במצב האידיאלי להתמודד עם מזג האוויר.

 

נזילות בגגות עקב חדירת מי גשמים

אחד האתגרים העיקריים המאפיינים את החורף הישראלי, הוא נושא הנזילות אל תוך הבתים. הצטברות מי הגשם והמשקעים בחורף, בשילוב עם חוסר איטום מוחלט של גגות הבניין או הבית הפרטי מביאים למצב בו יש נזילות של מי גשם בבית. סיטואציה נוספת היא הצטברות של מי גשם במקום אחד בגג הבית עקב גג שאיננו ישר לחלוטין- הצטברות זו עשויה לגרום גם היא לנזילות בטווח הארוך. נזילות אלה עשויות לגרום לנזקים ממשיים למבנה וכמובן, התיקון שלהם עשוי לעלות הרבה מאד כסף.

איתור חדירת מי גשמים
מהם הגורמים לחדירה של מי גשמים?

היכרות עם הגורמים השונים לחדירה של מי גשמים היא תנאי להתמודדות מהירה ויעילה עם הבעיה. כמו כן, מי שלא מכיר את הגורמים הללו פשוט נמצא תחת סיכון לכל אורך השנה ובעיקר בעונות הגשומות. 

אפשר להצביע על מספר גורמים נפוצים לחדירת מי גשמים גם במדינה עם אקלים חם וים תיכוני כמו ישראל:

א. ניקוז לא יעיל מהגג – איתור חדירת מי גשם הוא שירות שמתבצע בדרך כלל בגלל שהניקוז מהגג לא מספיק יעיל. חוסר יעילות בניקוז עלולה להיגרם בגלל מרזב סתום, בגלל חומרי איטום לקויים או פשוט בגלל בלאי, שחיקה או נזקים פיזיים למבנה.

ב. משקעים בכמות גבוהה ובזמן קצר – איתור חדירת מי גשמים מתבצע בישראל בעיקר בערים שבהם אין תשתית מתאימה להתמודדות עם משקעים בכמות גבוהה. אם המשקעים מגיעים מהר ובתוך זמן קצר, סביר להניח שברוב המבנים יהיה ביטוי ברמת חומרה כזו או אחרת לחדירה של מי גשמים. 

ג. חלונות פתוחים – לפעמים דווקא הפעולות הכי פשוטות מונעות את הצרות הכי גדולות. כמובן שעדיף לתאם שירות מסודר של איתור נזילת מי גשם כדי לשלול עוד סיבות, אבל יכול להיות שכל הבעיה מתחילה מחלונות פתוחים על הגג או בחדרים.

מהן דרכי הטיפול בחדירת הגשם?

דרכי הטיפול בחדירת הגשם תלויות בסיבה לכך שהבעיה מלכתחילה נוצרה. אם הבעיה היא במרזב, יכול להיות שצריך להחליף אותו. אם הבעיה היא באיטום של המבנה, צריך לבדוק איזה חומרי בידוד יכולים לשפר את העיבוי ואת האוורור. 

בנוסף, כדאי לנצל כל מקרה של חדירת מי גשם על מנת לבדוק את האיטום סביב החלונות והדלתות. גם בהקשר הזה, מה שעושים זה להתייעץ עם בעלי מקצוע שמכירים את התחום ומנוסים בו. 

מה צריך לבדוק כאשר מדובר במרזב?

חשוב לבדוק אחת לשנה את המרזב ולוודא שהוא פנוי. כדי לדעת אם המרזב פנוי, ניתן להחדיר אליו מים באמצעות צינור. אבל כאן, מחדירים פנימה את המים בעדינות ומנקים את המרזב מעלים יבשים, לכלוך או הצטברות של אבק וחומרי בנייה. אם עושים זאת נכון ותקופתית, אין סיבה שהמרזב ייסתם.

מה עושים? מקדימים תרופה למכה – איטום נכון של הגג

דרך המנע העיקרית באמצעותה נוכל למנוע מצבים של נזילות עקב מי גשם, היא איתור נזילות מקצועי ואיטום נכון של הגג. בבתים פרטיים, איטום הגג הוא תחת אחריותם הבלעדית של בעלי הבית בעוד שבבניין מגורים, הדבר באחריות ועד הבית או הקבלן.

ישנם ארבעה סוגי גגות, כאשר כל סוג בעל יתרונות וחסרונות משלו וכמובן, איטום המתאים לו. בישראל נוכל למצוא גג בטון, גג מתכת, גג רעפים וגג מרוצף. ישנם שלושה סוגי איטום עיקריים בהם עושים שימוש בישראל, ביניהם שימוש ביריעות ביטומניות, שימוש בחומרים אקריליים וזיפות. איטום נכון של גג הבית יימנע מצב של נזילות מי גשם.

היעזרו במקצוען לאיתור נזילות מי גשם

סובלים מנזילה בגג הבית עקב מי גשם? חשוב לבצע איתור חדירת מי גשמים, באמצעות איתור נכון של מקור הנזילה, ניתן להבין כיצד צריך לטפל. איטום עדן מתמחים בביצוע בדיקות ואף יכולים לנסח עבורך חוות דעת מנומקת לבית המשפט להגנת הזכויות מול קבלני בניין או שיפוצים.

אנחנו עובדים בפריסה ארצית רחבה וזמינים עבורך מנתניה ועד אשדוד. בנוסף, נציגינו עובדים גם עם לקוחות פרטיים וגם עם חברות ניהול ואחזקה. אז אם חשוב לך לתאם את השירותים החשובים תחת קורת גג אחת, הגעת למקום הנכון.

עלייה לגג הבית כשהוא מוצף עשויה להיות דבר מסוכן במיוחד! לכן, חשוב להיעזר באיש מקצוע המומחה באיתור מקור חדירת מי הגשם. זקוקים למומחה איתור נזילות מי גשם? צרו קשר איתנו ונשמח לעמוד לשירותכם!

1800-73-73-30