איטום קירות

לצד איטום גגות, שהיא הפעולה המוכרת ביותר מתחום האיטום, אי אפשר לשכוח את איטום הקירות. ללא איטום קירות האיטום לא יהיה מושלם, ולמעשה הבית יכול להיות מקום רע מאוד להיות בו. כיצד אוטמים קירות ולמה זה באמת נחוץ?

 

למה חשוב לאטום את הקיר?

איטום קירות היא אחת המשימות החשובות ביותר שיש והיא לא פחותה בחשיבותה מאשר איטום הגג. כפי שהגג צריך להיות אטום כנגד הרטיבות, אותה רטיבות יכולה להגיע גם לקירות החיצוניים בביתכם ולכן חשוב שהם יהיו אטומים ולא יספגו לחות. מה שיקרה אחרי שהם יספגו לחות יהיה תחושה קרירה ולא מבודדת בבית, כאשר הבידוד התרמי של הקירות משמעותי לא פחות מזה של הגג. כמו כן, הקירות יהיו ספוגים במים במידה שתעלה מגשם לגשם, וכך יתחיל להופיע עובש וסימנים מכוערים מבחינה אסתטית.

איך אפשר לאטום קירות?

  • איטום קירות מתבצע לרוב על ידי שימוש בחומרי איטום משחתיים נוזליים, כאשר החומרים הצמנטיים והחומרים האקריליים הם הנפוצים והטובים ביותר. במריחה פשוטה ניתן לאטם את הקיר לשנים רבות כאשר יש צורך להתאים את סוג החומר אל סוג הקיר, כך שקיר בטון וקיר לבנים לא ייאטמו באותה השיטה.
  • האיטום חייב להמשיך בטיוח מלא של כל חלקי קיר. הטיח אמור לשמור על הקיר מבודד יותר ויש לחדש אותו בכל פעם שמעוניינים לחדש את האיטום.
  • עוד שיטה נפוצה ויעילה לאיטום קירות היא איטום בהתזה. באיטום בהתזה משתמשים באמולסיה ביטומנית והפעולה מתבצעת במהירות רבה.

מי יכול לאטום את הקירות?

שלא כמו איטום גגות, איטום קירות חיצוניים ופנימיים ניתן לבצע לבד. ניתן לרכוש את חומרי האיטום ולהשתמש בהם במריחה עם מברשת או רולר וכמובן להשתמש בשפכטל לטובת הטיוח. אם יש לכם ידע באיטום או בשימוש בחומרים מסוג זה, תוכלו לחסוך כסף רב אם כי הזמן שלכם יהיה יקר. ברוב המקרים מוטב לקרוא לקבלן איטום שיבצע את הפעולה הזו בשבילכם כולל ייעוץ מלא לגבי סוג האיטום הנכון עבורכם בהתאם למבנה ולסוגו. כמו כן, מומלץ לדאוג לאיטום הקירות באותו מועד כשדואגים לאיטום הגג, בין אם מדובר על איטום ראשוני או חידוש האיטום.

 לייעוץ ופרטים נוספים היכנו לעמוד "צור קשר" או חייגו – 1-800-73-73-30

השארת תגובה