איטום מרתפים

בבתים פרטיים ולעתים גם בבתים משותפים לחלקנו יש מרתף או מחסן. המרתף משמש בדרך כלל לאחסון אך לעתים הוא יכול לשמש כחדר לפעילות אחרת – משחקים, משרד או כל צורך אחר. המרתף בדרך כלל ממוקם מתחת לפני הקרקע, לכן ישנה רגישות מיוחדת לרטיבות במרתף. כל בעיית ניקוז איזורית או בעיות אחרות הנובעות מהגובה הנמוך ישפיעו על רמת האיטום של המרתף.בנוסף, לאור העובדה שהמרתף ממוקם מתחת לשאר קומות המבנה, כל בעיית צנרת בקומות מעליו, נזילות או סדקים יגבירו את הרגישות וייצרו בעיית רטיבות גדולה יותר מאשר זו המתרחשת מעל פני הקרקע.

 פיצוץ בצינור באחד הקירות הפנימיים בקומות העליונות יגרום לדליפת מים בתוך הקיר עצמו ובאופן טבעי, המים יחלחלו מטה לכיוון המרתף.

סדקים לאחר זיפות גגות

אחת המגבלות העיקריות בזיפות גג הוא הנטייה של הזפת להיסדק ולהיפרד ממשטח הגג. תהליך זה מתרחש בשל התרחבות והתכווצות של זפת ושל המבנה שנגרמות בשל שינויי טמפרטורה. כדי לפתור בעיה זו, מומלץ לבצע זיפות גגות מחוזק. זיפות גגות מחוזק הוא זיפות בו משתמשים בשתי שכבות של זפת שביניהן רשת אינטרגלאס. רשת זו המורכבת מסיבי זכוכית מיוחדים הינה עמידה במיוחד לחום ולכן הזפת החמה אינה גורמת לה נזק. השימוש ברשת הופך את האיטום לעמיד יותר ביחס לזיפות רגיל ומונע היווצרות סדקים. כאשר מבצעים זיפות מחוזק פעם אחת, בפעם שאחרי זה ניתן להסתפק בזיפות רגיל.

לאור רגישויות אלו ישנו צורך בתשומת לב מיוחדת לנושא איטום המרתף. כאשר המרתף משמש לפעילות יומיומית, יותר קל לזהות את בעיית הרטיבות בראשיתה אך אם מדובר במרתף המשמש כמחסן ובייחוד כמחסן שניגשים אליו לעתים רחוקות, קשה יותר לזהות בעיות רטיבות בשלביה הראשונים. נזילה או דליפה שלא מטופלת בשלב הראשוני עלולה להתפתח להצפה שתיצור נזק חמור לרכוש המוחזק במרתף ואפילו למבנה עצמו. מתוך כך נובע הצורך לעשות בדיקת איטום מרתפים / איטום מחסנים כמהלך שגרתי תקופתי.

בדיקת איטום מרתפים שגרתית

איטום מרתפים או איטום מחסנים הוא משימה שבה יש חשיבות מיוחדת לקפדנות ולמקצוענות ללא פשרות. האיטום יכול להיות איטום שלילי- איטום שאוטם את המשטח מהצד השני שממנו חודרת הרטיבות, או איטום חיובי, שאוטם את הקיר במקום שממנו הרטיבות חודרת. בחירת סוג האיטום ייעשה על פי מצב המרתף ועל פי הסיבה העיקרית של הרטיבות, האם היא נוצרה מדליפת מים מבחוץ פנימה, או כתוצאה מעיבוי פנימי. חברת איטום עדן מתחייבת בכל עבודת איטום מרתפים לבצע את העבודה הטובה ביותר, תוך כדי הקפדה על ביצוע מושלם של האיטום, על בחירת חומרי הגלם הטובים ביותר ועל התאמה של מפרט איטום מרתף ולקרקע שבתוכה הוא נבנה. כך מובטח לכם שלא תגלו כשלים באיטום שיחייבו עבודה מחודשת, הכרוכה בעלויות גבוהות ובטרדה רבה.

שירותי איטום מרתפים כוללים:

בדומה למרתפים ומחסנים, מקלטים יוצרים קשיים נוספים. תוכלו ללמוד על הצורך והרגישויות הייחודיות בנושא בעמוד איטום מקלטים.