איטום מרפסת

איטום מרפסת הוא נושא שלא תמיד מבינים כמה הוא בעייתי ורגיש, עד לרגע שזקוקים לבצע איטום מרפסת מרוצפת. התלונה הנפוצה ביותר בתחום של רטיבות במרפסות, היא חדירת המים לתקרת הדירה השוכנת מתחתיה, מה שגורם לנזקים אסתטיים חמורים, ירידה בערך הנכס ובמקרים מסוימים סכנה של ממש עבור שתי הדירות, אם עקב היחלשות יסודות הבניין בשל הרטיבות ואם עקב הופעתם של כתמי עובש ופטריות, העלולים לגרום לבעיות בנשימה ומחלות קשות. לכן, אם אתם זקוקים לשירות של איטום מרפסת, אל תהססו. ככל שתדחו את הטיפול בבעיה, הנזק יצטבר וגם עלויות האיטום יהיו גבוהות יותר.

איטום מרפסת מרוצפת

איטום מרפסת בשיטות שונות

יש כמה דרכים לבצע איטום מרפסת מרוצפת. לכל דרך יש תועלות וחסרונות וגם העלות של כל שיטה היא שונה, לכן חשוב להכיר את כולן ולבחור את המתאימה ביותר.

  1. איטום מרפסת מרוצפת על הריצוף הקיים והרכבת שכבה שניה של ריצוף.

בשיטה זו חוסכים את עלויות פירוק הריצוף, אולם לפני שמבצעים איטום מרפסת בשיטה זו יש לבדוק אם משטח המרפסת יציב וישר והאם ריאלי להעמיס עליו עוד משקל. כמו כן, יש לבדוק אם אפשר לבצע תוספת גובה למרפסת, כדי שיתאזן עם תוספת הגובה של שכבת הריצוף השנייה. החיסרון העיקרי של שיטה זו הוא העובדה שהיא לא באמת פותרת את הבעיה משום שהיא לא מעלימה את הרטיבות הקיימת, אלא רק יוצרים באמצעותה שכבת איטום על ריצוף שיש בו כבר רטיבות.

  1. פירוק הריצוף, איטום וריצוף מחדש.

איטום מרפסת מרוצפת בשיטה זו מבטיחה טיפול מעמיק בבעיה. מדובר בפרויקט מורכב יותר שגם עלויותיו גבוהות יחסית, אבל הפתרון של איטום מרפסת בצורה זו מחזיק מעמד עשור ויותר, בו אתם לא צריכים כלל לדאוג לבעיית רטיבות במרפסת. החיסרון כאמור הוא העלות, הכוללת את העבודה, פינוי הפסולת הנוצרת, האריחים החדשים והתקנתם. שיטה זו גוררת גם יותר אי סדר, רעש ולכלוך במרפסת.

  1. איטום מרפסת בין האריחים בלבד.

שיטה זו נחשבת קוסמטית למדי ואין לה הרבה ערך עבור איטום מרפסת איכותי באמת. בפרויקטים מהסוג הזה פותחים את החריצים בין המרצפות, מנקים ולאחר מכן ממלאים את הרווחים עם רובה וחומר איטום. היתרונות של שיטה זו הם העלויות הנמוכות. החיסרון הוא שאיטום בשיטה זו לא באמת מטפל בבעיה ובגלל תנאי האקלים בישראל, היא אף עלולה להחמיר את נזקי הרטיבות. שיטה זו כולאת את הרטיבות וכשהיא תתאדה בשמש הישראלית, האדים יגרמו להתנפחות ולהתרוממות של המרצפות.

לסיכום, השיטה השנייה, המושקעת והארוכה ביותר, היא גם המומלצת ביותר. אם אתם מעוניינים לבצע איטום מרפסת איכותי ועמיד לאורך זמן, אל תתפשרו, גם אם מדובר בעלות גבוהה וזמן עבודה ארוך יחסית.

 

חידוש מרפסת

כמה עולה איטום מרפסת?

העלות של איטום מרפסת מרוצפת משתנה מפרויקט לפרויקט ותלוי בעיקר בגודל המרפסת ובשיטת האיטום שבה בחרתם. על כך יש להוסיף עלויות עבור הריצוף הישן – אם מדובר במרפסת עם אפשרות פינוי קלה דרך שרוול פינוי פסולת, העלות תהיה נמוכה יותר. לעומת זאת, אם הפועלים יאלצו לסחוב בעצמם מרצפות כבדות במדרגות, המחיר יעלה. גם מחיר הריצוף החדש משפיע על העלות הכוללת של הפרויקט. אם תבחרו ריצוף פשוט יחסית, מחירו יהיה נמוך יותר מריצוף מעוצב ויוקרתי. האיטום הזול ביותר, הכולל מריחת רובה וחומר איטום, יעלה כ-100 ₪ למ"ר. לעומת זאת, איטום מרפסת בשיטה הטובה ביותר, של פירוק-פינוי-איטום-ריצוף, יכול לעלות 1000 ₪ למ"ר.

עבודות איטום עושים רק אצל קבלן איתום מומחה! למידע נוסף על עבודות איטום מרפסת רגילה או מרוצפת וקבלת הצעת מחיר, פנו אלינו עוד היום והנציגים של חברת איטום עדן ישמחו לעמוד לשרותכם!

אולי יעניין אתכם גם:

איטום בית

איטום בית בתהליך בנייה

לא פעם, אנו רואים מקרים בהם עבודות איטום בית הנחוצות בשלב בניית השלד ו/או מיד אחריו לא מבוצעות כראוי, התוצאה – נזקי מים שדורשים התערבות

קרא עוד »
איטום עדן

מילון חומרי איטום

מילון חומרי איטום – המונחים והמושגים שכדאי לדעת לא בטוחים מה המשמעות של כל המושגים הטכניים? מהו פריימר ולמה הוא נחוץ? מה זה פוליאוריטן ומה

קרא עוד »

זיפות גג מא' ועד ת'

איטום איכותי ואמין הינו עבודה המתבצעת באמצעות חומרים בעלי עמידות ויציבות רבה. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר שיטות איטום המציפות את השוק אולם למעשה

קרא עוד »

איטום וניקוי מאגרי מים

על מי מוטלת האחריות להקפיד על איטום וניקוי מאגרי מים? מאגרי המים נמצאים על הקרקע או על גג הבניין ונחשבים למאגרים חיוניים בשעה של מצבי

קרא עוד »