איטום מקלטים

הכנת המקלט לשעת חירום: פינוי, ניקוי ואיטום המקלט

המקלט הוא מרחב בעל חשיבות רבה לדיירי הבניין. במצבים של מלחמה אנשים רבים יורדים למקלטים ומוצאים שמאוחסן שם ציוד רב או שחלק מדיירי הבניין החליטו להשתמש במקלט כמחסן או למטרות אחרות הפוגעות ביכולת המקלט להגן על דיירי הבניין. כיוון שהמקלט חיוני ומשמש את דיירי הבניין בתדירות גבוהה יותר מבעבר, ישנה חשיבות רבה לבדיקת המקלט מראש כך שאם נזדקק לו, המקלט יהיה מוכן ונוח במידת האפשר.

כאשר מדובר בפינוי המקלט מציוד שלא אמור להיות שם או בניקויו, בדרך כלל העבודה תהיה פשוטה ומהירה. לעומת זאת, מקלט שהוזנח ולא עבר בדיקות תקופתיות של איטום מקלטים, ייצור קושי גדול יותר במידה ויידרש טיפול בו בשעת חירום.

איטום מקלטים – חלק מההכנה של מקלט

בתים רבים שכוללים בתוכם מקלטים נתקלים בבעיה של חלחול אוויר או חלחול מים, בעיה שמובילה לירידה משמעותית באיכות החיים כאשר חלילה נדרשים לשהות במקלט. על מנת שהבעיה לא תחמיר יש לפנות כמה שיותר מהר לחברת איטום מקצועית, חברה לה יש ניסיון באיטום מקלטים. חברה בעלת ניסיון תבצע איטום בעזרת ציוד איכותי ומתקדם שיאפשר מענה מקצועי יעיל ופתרון ארוך טווח של הבעיה. במקרה הצורך, עוד לפני שבעיות חלחול מים או אוויר יחמירו, ביצוע איטום למקלט חיוני מאוד, שכן הזנחה של חלחול מים מובילה להחמרה ותיקון מאוחר של הבעיה יגרור עלויות גבוהות יותר, פגיעה באיכות החיים ונזקים סביבתיים.

אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו במצב בו הוא חייב לשהות במקלט, עוד יותר מכך כאשר מדובר במקלט שהוזנח התקלקל ונרטב. מומלץ מאוד כי תבדקו את תקינות ואטימות המקלט עוד לפני עונת החורף, חברת איטום מקצועית תדע לבדוק היטב את המקלט ולהכין אותו בצורה הטובה ביותר, כך שבחורף במידה ויתעורר הצורך, תוכלו לשבת במקלט נעים ובטוח.

איטום המקלט – בשני שלבים

על מנת שחברת האיטום תוכל לבצע איטום עמיד ואיכותי למקלט, יש  צורך לעבוד בשני שלבים עיקריים. שלב ההכנה ושלב האיטום.

שלב ראשון – ההכנה

בשלב הראשון נבצע ניקוי יסודי של כל חלל המקלט והכנתו לקראת האיטום. בתחילה, נוציא את כל החפצים שנמצאים במקלט. כמו, מזרונים, טלוויזיה, משחקים, מזון ושתייה ועוד.לאחר מכן, נסיר את כל השכבות הקיימות על הקיר, כמו טיח, וצבע עד שמגיעים לשלב חשיפת הבטון. אז, נסיר את כל חלקי הבטון השבורים ואת כל החלודה שנוצרה. בצורה כזו, נוכל לבצע בדיקת מקורת דליפה אפשריים ומיפויים שיסייעו לנו בהמשך לקראת האיטום.          

שלב שני – ביצוע איטום

לאחר שהשטח הוכן ונוקה בצורה מעמיקה ויסודית ניתן להתחיל בעבודת האיטום. לצורך איטום מקלטים המצויים בקרקע חרסיתית יש לבצע חיזוק מיוחד ומקצועי של לולאות עיגון. החיזוק יאפשר לבצע איטום עמיד וטוב יותר שיחזיק לאורך זמן. שיטת איטום נוספת המומלצת מאוד עבור איטום מקלטים, היא באמצעות התזת חומרים ביטומנים מועשרים שמבטיחים עבודת איטום יעילה ואיכותית לאורך זמן.