איטום מבנים

עם התחזקות הגשמים בשנים האחרונות, גדלות בעיות האיטום ומובילות לרטיבות בקירות ובתקרות. על מנת להכין את ביתכם בצורה הטובה ביותר לחורף, מומלץ מאוד כבר במהלך הקיץ להכין את הבית לקראת הגשמים ובמקרה הצורך לבצע איטום מבנים.

חשיבות ביצוע איטום מבנים בקיץ

החשיבות של פתרון בעיות איטום כבר בקיץ ולא בחורף, היא רבה, כיוון שקשה מאוד לבצע ביעילות רבה עבודות איטום במהלך החורף תחת גשם כשהתקרה או הקיר רטובים. במידה ומתבצע בידוד ואיטום איכותי בקיץ, במצב בו כל הרטיבות יבשה כשחומרי האיטום והבידוד מתקשים היטב, הדבר מאפשר להם להיצמד בצורה מצוינת אל תוך התשתיות היבשות. ביצוע הפעולה של בידוד ואיטום מבנים כבר בקיץ יבטיח לכם כי במהלך החורף תיהנו מבית מוכן ובטוח מפני ימים סוערים.

גגות נקיים

ניקוי הגג חיוני מאוד לשמירה על הבית בחורף, חיוני לוודא כי הגג חלק ונקי. בנוסף, יש לבדוק כי הצינורות מוגבהים ואינם כוללים מכשולים שמפריעים לזרימת המים התקינה. עוד יש לוודא כי בדודי השמש ומרזבים לא קיימים מרבצי אבק וחול. לאחר ביצוע של ניקיון יסודי בגג, מומלץ לשטוף אותו היטב עם צינור ולבדוק כי המים מתנקזים כהלכה. על מנת למנוע הצטברות של מים ושלוליות שיביאו לנזילות, יש להבין כי גגות שטוחים אינם שטוחים באופן מלא, הגגות נמצאים במצב בו הם משופעים לכיוון המרזבים. במידה והשיפוע קיים ונקי, הגג מתפקד היטב ומונע הצטברות של מים.

חלונות

רטיבות אשר נגרמת בחלונות יכולה לנבוע ממספר סיבות מגוונות, כמו פגם בחלון עצמו, התקנה לא טובה, או רטיבות שנובעת מאיטום לקוי, הן מבחינת איכות הביצוע והן מבחינת החומרים בהם השתמשו. לפעמים, הפיתרון נעוץ אל איש אלומיניום, שיפרק את החלון או שיתקין חדש. ולעיתים, נדרש לבצע איטום נוסף. על מנת להימנע מנזקי הרטיבות בחורף, מומלץ להשתמש באמצעי איטום ובידוד אשר מותאמים לחלונות שלכם, אמצעי איטום ובידוד איכותיים, יוכלו למנוע בעיות ולאפשר לכם איטום מבנים איכותי.

ניקוי מרזבים

פתחי הניקוז של הגג חייבים להיות נקיים, כיוון שפתחי הניקוז שחשופים לעין הם רק הקצה של צינור שחלקו האחר נעלם מעינינו. פתח נקי לא מבטיח לכם כי הצינור נקי, לכן מומלץ למלא דלי מים, לרוקן אותו אל תוך פתח הניקוז ולבדוק לאחר מכן כי המים זורמים בחופשיות.

מרפסת נקייה

יש לבדוק היטב כי פתחי הניקוז הקיימים במרפסת הם נקיים, יחד עם זאת, יש לבדוק כי התפרים שבין המרצפות מלאים ואטומים. את התפרים הפתוחים ניתן למלא בעזרת "רובע", לאחר מכן יש לבדוק את הקירות ולוודא כי אינם סדוקים. כיוון שסדקים מעבירים מים בקלות, במידה וישנם סדקים, יש למלא שפכטל ולצבוע את הקירות בצבע גמיש שאטום למים.

איטום קירות

תיקוני איטום

במידה ובזמן ניקיון המבנה גיליתם סדקים בשכבות האיטום, אל תחכו ופנו במיידית לאיש מקצוע מנוסה שידע לאבחן את הבעיה. אבחון מדויק של בעל המקצוע יעזור לכם להבין האם יש צורך בתיקונים קלים או האם יש צורך בתיקון מקיף. הזנחה תוביל להחמרה, לכן חשוב מאוד להגיב במהירות לכל בעיה אפשרית, זאת על מנת להבטיח איטום מבנים לאורך זמן. וודאו כי הפתחים לכבלים ולצינורות אטומים, בדקו גם כי פתחי היציאה והכניסה אטומים היטב, במידה והפתחים אטומים כנדרש, המבנה אטום בצורה טובה ויאפשר לכם להימנע מבעיות לא רצויות.

באיטום עדן נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם ייעוץ מקצועי וליווי אישי לאורך כל התהליך. אנו ממליצים כי את בדיקת המבנה או איטום המבנה, בהתאם למידת הצורך, תבצעו לפני החורף, הדבר יוכל לחסוך לכם בזמן ובעלויות. חברת איטום עדן בעלת ניסיון מקצועי עשיר בכל הקשור לאיטום מבנים ולעבודות איטום נוספות, ניסיון אותו נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.