איטום גגות – איך תדעו שהגג שלכם אטום כמו שצריך

החורף נגמר, האביב עבר והקיץ ממש מעבר לפינה, וזה זמן מצוין לבדוק מה עבר על הגג שלכם במהלך החורף! התקופה הטובה ביותר לטיפול בבעיות ובנזילות הוא בקיץ, אבל מה שקורה בפועל הוא שרובינו מתעצלים לטפל בבעיה כשאנחנו לא מרגישים צורך, ובמקום זה מחכים שהנזילה תגיע אלינו באמצע היום הכי קר בינואר…

מעבר לזה שזה מבאס, מסוכן ורטוב, אתם גם תאלצו לחכות יותר זמן לבעל מקצוע, הטיפול יהיה מסובך יותר והמחיר יהיה יקר יותר. אז עשו טובה,

בצעו את 5 הפעולות הבאות כבר בתקופה הקרובה:

 

  1. ניקיון מרזבים – מרזבים הם לא דברים שאנחנו שמים לב אליהם ביום יום, אבל יש להם תפקיד משמעותי מאוד באחזקת הבית, וכשהם נסתמים הם גורמים לרטיבות בקירות ובתקרה ומגבירים את העומס על מערכת האיטום של הגג. בכל קיץ חשוב לבצע ניקיון שגרתי במרזבים.

 

  1. ניקיון הגג – במהלך הקיץ כדאי מאוד לבקר את הגג פעם אחת כדי לוודא שהכל בסדר, וכשאנחנו אומרים הכל בסדר, הכוונה לוודא שאין חפצים שהגיעו לגג באיזו סערה נידחת בחורף וגרמו לנזק במערכת האיטום. בנוסף לוודא שכל כבלי האנטנות, הדודים ומה שמעטר את הגג שלכם מאובטח ולא שבור, וכן על הדרך לנקות את הגג מכל פסולת שהיא, שכן פסולת עלולה להפריע לניקוז וזרימת המים התקינה על הגג.

 

  1. איתור מוקדם של קרעים – בעת הביקור שלכם שם למעלה, שימו לב אם יש קרעים בשכבת האיטום. אם אתם מגלים שכן, התקשרו ליועץ איטום בהקדם, ואל תדחו למועד מאוחר יותר. גם אם אין רטיבות גלויה לעין, הקרעים האלו עשויים להתפשט ולנתק את שכבת האיטום מהתשתית, וזה לא משהו שהייתם רוצים שיקרה.

 

 

  1. הרמת כבלים – כבלי טלוויזיה, חוטי חשמל, צנרות ועוד כבלים שמוצאים את עצמם על הגג שלכם יוצרים חסימה למעבר המים אל המרזב ויוצרים הצטברות של הרבה לכלוך שלא הייתם רוצים שיהיה שם. כדאי מאוד להרים ולמתוח את הכבלים על פני הגג או להצמידם לקירות.

 

  1. עבודת איטום – אם נתקלתם בבעיה במהלך ביקורכם על הגג או שהייתה לכם איזה דילפונת במהלך החורף, קיץ הוא זמן מצוין לטפל בבעיות אלו. הטיפול בגג כשמזג האוויר יבש הוא יעיל יותר, זול יותר, ויציל אתכם כשיגיע החורף הבא – אז אל תתעצלו, וטפלו בבעיות עוד לפני שהן בכלל הופיעו!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *